I Runda GP Polski – rekord toru.

By On 5 maja 2015 · Leave a Comment

Podobnie jak przed rokiem sezon rozpoczęliśmy na Lotnisku w Wilczych Laskach.
Na miejscu zjawiliśmy się dzień wcześniej, żeby na spokojnie przetestować auto po zimowych przeróbkach i finalnie dostroić silnik.

Testy przebiegły pomyślnie, działanie Corvette nie wzbudzało żadnych zastrzeżeń i pozostało mieć tylko nadzieję, że następnego dnia pogoda dopisze.

Już od samego rana jasne było, że nie tylko pogoda dopisała. W I rundzie GP Polski 2015 udział wzięło ponad stu zawodników, a frekwencja widzów zaskoczyła nawet organizatora.
Ze względu na dość śliski tor nie było mowy o użyciu pełnej mocy Corvette. Przy znacznie ograniczonym doładowaniu w eliminacjach Grzegorz osiągnął czas na poziomie 9s – najlepszy czas imprezy.

Po awariach najgroźniejszych konkurentów finały przebiegły bez niespodzianki i została tylko walka z czasem. Mimo nie najlepszej przyczepności i zredukowanej mocy w przejeździe finałowym udało się przełamać barierę dziewięciu sekund i ustanowić rekord toru ET 8,95s. wygrywając przy tym zawody.

Teraz czas na standardowy przegląd po zawodach i przygotowania do II rundy GP Polski, która odbędzie się 7 czerwca, podczas Moto Pikniku w Olsztynie.

{lang: 'pl'}
Tagged with:
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*