IV Runda GP Polski o włos od „siódemki”.

By On 24 lipca 2015 · Leave a Comment

Runda w Pile była najmocniej obsadzonymi zawodami imprezą w Polsce. Na zaproszenie organizatorów przyjechali zawodnicy z Litwy, nie zabrakło też całej krajowej czołówki.

„Lotnisko w Pile ma dobrą przyczepność i oferuje świetne warunki do ścigania się.” – tłumaczy Grzegorz Staszewski, kierowca i konstruktor Corvette Turbo 4×4. „W przejeździe kwalifikacyjnym udało mi się uzyskać czas przejazdu 8.008s – jest to mój najlepszy wynik w kraju i zarazem rekord Polski.” W finale Staszewski zmierzył się z Litwinem Jezijm Chmelevskijm kierującym bardzo szybkim, 1300konnym VW Corrado. „Wyścig był bardzo emocjonujący, bo Corrado miało problem z utrzymaniem prostego toru jazdy, więc starałem się jak najszybciej znaleźć się przed nim, żeby uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.”

Plan udało się wykonać, Grzegorz wystartował ze świetnym czasem reakcji 0,111s i po ośmiu sekundach przeciął linię mety wygrywając zawody. „Jestem bardzo zadowolony, bo to kolejne wygrane wyścigi i kolejny rekord toru na którym się ścigaliśmy. Corvette jest bardzo szybka, a do tego powtarzalna i bezawaryjna, więc uważam że na dobrze przygotowanym torze uda mi się poprawić swój życiowy rekord 7,79s”

{lang: 'pl'}
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*