KoG 2011 wygrane przez Polaków !!!

By On 31 maja 2011 · 1 Comment

Na ogromne motoryzacyjne Show  SPEED DAYS, które odbyło się  na niemieckim lotnisku w Alkersleben  przyjechało ponad 10 000 entuzjastów Drag Racingu i zgłosiły się 82 drużyny  walczące ze sobą na specjalnie przygotowanym torze na odcinku 1/4mili. Oprócz niemieckich załóg do wyścigu stanęli również zawodnicy z całej Europy, min. Polski, Białorusi, Czech, Szwajcarii  i Austrii.

W finałowym biegu Marcin Blauth z Dunlop No Limit VTG Racing Team zaprezentował znakomitą formę i zdobył pierwsze miejsce i tytuł King of Germany (9,47 sec i 230 km/h na odcinku 1/4 mili). Z mocno uszkodzonym samochodem ale w pięknej sportowej walce tytuł V-ce Mistrza King of Germany zdobył Grzegorz Staszewski z Castrol EDGE Team. Samochód głównego konkurenta Michaela Vogt również został uszkodzony co uniemożliwiło mu walkę i nie zakwalifikował się do eliminacji klasowych i nie został dopuszczony do finałowego biegu o tytuł King of Germany.

„I tym razem Polski team okazał się najszybszy,  tytuł King of Germany został w naszym zespole. Ja i mój główny konkurent Michael Vogt  mieliśmy usterkę  samochodu i nie mogliśmy pojechać tego co potrafimy ? szkoda, ale mam nadzieję zmierzyć z nim na kolejnych zawodach jak obydwaj będziemy mieli swoje maszyny w pełnej mocy” -mówi Grzegorz Staszewski z Castrol EDGE Team.

{lang: 'pl'}

One Response to KoG 2011 wygrane przez Polaków !!!